Eğitim ve Etkinlikler

Eğitim Tarihi:18-19 Kasım 2017
Yer: İDA Psikolojik Hizmetler
Eğitim Saati: 16 Saat
Katılımcılar:
Psikolojik Danışmanlık,Psikoloji,Sosyal Hizmetler,Çocuk Gelişimi,Okul Öncesi Eğitimi, Sınıf Öğretmenliği, Özel Eğitim Bölümlerinden mezun veya bölüm öğrencileri (4 yıllık lisans programları)

Katılım ücreti: 600 TL

Kursun içeriği: Çocukları tanımada sanat etkinliklerinden yaralanma. Çocuğun iç dünyası, aile ve okulu ile ilgili sıkıntıları, benlik algısı, psikolojik sıkıntıları hakkında bilgi elde etmek için sanat etkinliklerinin kullanılması. Çocuklar ile sanat etkinlikleri aracılığıyla iletişim kurabilme, çocukların duygularını sanat yolu ile dışa vurabilmelerine yardımcı olma becerileri kazanma ve:
Agresif çocuklar
Korku Bozuklukları
Kaygı Bozuklukları
Özgüven Problemleri olan çocuklara sanat terapisi teknikleri ile yardımcı olma becerileri kazandırılması

Eğitimci: Yrd. Doç. Dr. Sultanberk HALMATOV

Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olmuş, Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bilim Dalı’nda yüksek lisansını, Atatürk Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bilim Dalı’nda da doktorasını ve Moskova Evdakimova adındaki Üniversitesinde Klinik Psikoloji alanında doktora sonrası eğitimini tamamlamıştır. Daha çok bireyi tanıma ve değerlendirmeye yönelik, yurt içi ve yurt dışı kuruluşların organize ettikleri eğitimlerine katılmıştır. Çalışma alanlı genel olarak, bireyi tanıma teknikleri, projekitif testler, çocuk ve ergen psikolojisi, aile eğitimi, kişilik gelişimi gibi konularda yoğunlaşmaktadır. Ulusal ve uluslararası yayınları bulunmaktadır.

www.idapsikoloji.com
☎️ 0 505 981 60 70
0 505 260 57 77 (Beyhan Okur)
0 505 290 18 96 ( Evrim Alkış Demirel)